Національний конкурс «Корпоративне волонтерство в Україні-2012»

Стартує національний конкурс «Корпоративне волонтерство  в Україні-2012»

 25 грудня 2012 року

 Стартує третій щорічний національний конкурс програм з корпоративного волонтерства. Мета конкурсу – відзначити компанії, де розроблені та активно впроваджуються волонтерські програми, що покликані вирішити важливі суспільні проблеми. Конкурс також спрямований на поширення практики волонтерського руху серед компаній в Україні.

Конкурс оголошено Фондом Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору України,  Європейською Бізнес Асоціацією, Американською Торгівельною Палатою та Українським форумом благодійників.

 Умови проведення конкурсу: конкурс проходитиме в наступних номінаціях: «Покращення  якості життя», «Освіта та культура», «Здоров’я та спорт», «Навколишнє середовище». Основні категорії: «Велика компанія», «Малий та середній бізнес», «Партнерська програма компанії та громадської організації».

Особливістю конкурсу цього року стане спеціальна номінація: «Кращий волонтер», у рамках якої організатори пропонують компаніям розповісти про те, які зміни у життя і роботу привнесла участь у волонтерських програмах  одного з співробітників ( у форматі «історії успіху»).

Як взяти участь: компаніям необхідно заповнити аплікаційну форму

Форму заявки можна завантажити тут

Положення про конкурс можна завантажити тут

Заявки необхідно надсилати на адресу award@eef.org.ua.

Термін проведення конкурсу: заявки прийматимуться до  25 січня 2013 року.

Оцінювання заявок: з 25 по 30 січня 2013 року. Конкурсні заявки розглядатимуться журі, до якого увійдуть незалежні експерти, представники бізнес-асоціацій, Представництва ООН в Україні та інших провідних українських та міжнародних організацій, що займаються розвитком волонтерства.

Оголошення результатів: результати конкурсу будуть оголошені на початку 2013 року.

Учасники конкурсу: до участі в конкурсі запрошуються українські та міжнародні компанії, представлені в Україні, що реалізують волонтерські програми впродовж як мінімум двох років та відповідають номінаціям конкурсу.

***********************

За детальною інформацією стосовно участі у конкурсі, будь ласка, звертайтесь до Катерини Копчук, менеджера із зв’язків з громадськістю Фонду Східна Європа, за телефонами: (044) 200 3824/25/26/27 або електронною адресою award@eef.org.ua

 

В Україні визначено кращі програми корпоративного волонтерства в рамках конкурсу «Корпоративне волонтерство в Україні-2011»

19 березня 2012 року оголошено переможців всеукраїнського конкурсу «Корпоративне волонтерство в Україні – 2011». Конкурс, що тривав впродовж минулого року, зібрав кращі практики бізнесу, які допомагають вирішувати гострі соціальні та екологічні проблеми суспільства, залучаючи експертизу компаній та знання, досвід і робочий час співробітників.

 Переможцями в номінаціях стали:

 • «Покращення якості життя»: «PricewaterhouseCoopers» та «БДО».
 • «Освіта та культура»: «Київстар» та «Ernst & Young Україна», консалтинговий центр “Перспетива М”.
 • «Здоров’я та спорт»: «Прикарпаттяобленерго» та «Amway».
 • «Екологія»: «Coca-Cola Бевериджиз Україна» та «Крафт Фудз Україна».
 • «Партнерська програма бізнесу та громадської організації»: Донецький фонд «Доброта».

Програми компаній-переможців конкурсу яскраво продемонстрували, як бізнес, інвестуючи невеликі кошти, робочий час, досвід та знання своїх співробітників, допомагає вирішувати нагальні проблеми в різних сферах суспільного життя. Співробітники компаній допомагають дітям-сиротам та вразливій молоді адаптуватися до дорослого життя, щоб впевненіше дивитися у завтрашній день. Вони передають студентам та школярам нові знання навички, яким не навчають у школі та в інституті. Вони вже долучили до своїх програм тисячі людей, пропагуючи здоровий спосіб життя. Багато зроблено співробітниками компаній і в питанні збереження навколишнього середовища, відродженні пам‘яток історії та культури.

Конкурс, який проводився в Україні вдруге, ініційований Фондом Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору ООН в Україні, програмою «Волонтери ООН», Європейською Бізнес Асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Корпусом Миру США та Українським форумом благодійників. На адресу конкурсу надійшло близько 20 заявок від українських та міжнародних компаній, які працюють як у столиці, так і в регіонах. Заявки оцінювалися журі, до складу якого увійшли представники мережі Глобального Договору ООН, українських медіа та профільних експертних організацій. Оцінка відбувалась за британською методологією, розробленою організацією Business in the Community, яка є однією з провідних експертних організацій Європи у сфері розвитку корпоративної соціальної відповідальності та корпоративного волонтерства.

***

За детальною інформацією про ці та інші програми Фонду звертайтесь, будь ласка, до Катерини Копчук, менеджера із зв’язків з громадськістю Фонду Східна Європа за телефоном (+38-044) 200-3825, або kkopchuk@eef.org.ua. Більше про Фонд Східна Європа на www.eef.org.ua

Склад журі

 1. Анна Данилюк. Координатор мережі Глобального договору, Представництво ООН.
 2. Світлана Панюшкіна. Головний редактор, Segodnya.ua
 3. Марина Саприкіна. Керівник експертної організації «Центр Розвитку КСВ».
 4. Віктор Лях. Президент, Фонд Східна Європа.
 5. Олеся Хошобіна, керівник проекту «Гвардія».
 6. Анна Гулевська-Черниш.  Директор, Український форум благодійників.
 7. Віктор Котусенко. Керівник Центру сталого розвитку при kmbs.

Оголошення про старт національного конкурсу програм з корпоративного волонтерства

Фонд Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору України, програмою «Волонтери ООН», Європейською Бізнес Асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Корпусом Миру США та Українським форумом благодійників оголошують про старт національного конкурсу програм з корпоративного волонтерства. Мета конкурсу – відзначити компанії, де розроблені та активно впроваджуються волонтерські програми, що покликані вирішити важливі суспільні проблеми. Конкурс також спрямований на поширення практики волонтерського руху серед компаній в Україні.

Умови проведення конкурсу: конкурс проходитиме в наступних номінаціях: «Покращення  якості життя», «Освіта та культура», «Здоров’я та спорт», «Екологія». Основні категорії: «Велика компанія», «Малий та середній бізнес», «Партнерська програма компанії та громадської організації».

Для того, щоб взяти участь у національному конкурсі, компаніям необхідно заповнити аплікаційну форму (завантажити її можна тут). Заявки необхідно надсилати на адресу award@eef.org.ua. За детальною інформацією стосовно участі у конкурсі, будь ласка, звертайтесь до Катерини Копчук, менеджера із зв’язків з громадськістю Фонду Східна Європа, за телефонами: (044) 200 3824/25/26/27 або електронною адресою award@eef.org.ua

Термін проведення конкурсу: з 7 вересня до 28 грудня 2011 року.
Оцінювання заявок: з 10 по 30 січня 2012. Конкурсні заявки розглядатимуться журі, до якого увійдуть експерти бізнес-асоціацій, Представництва ООН в Україні та інших провідних українських та міжнародних організацій, що займаються розвитком волонтерства.
Оголошення результатів: результати конкурсу будуть оголошені під час урочистої церемонії нагородження на початку 2012 року.
Учасники конкурсу: до участі в конкурсі запрошуються українські та міжнародні компанії, представлені в Україні, що реалізують волонтерські програми впродовж як мінімум двох років та відповідають номінаціям конкурсу.

***********************

Положення про національний конкурс «Корпоративне волонтерство в Україні-2011»

Фонд Східна Європа ініціює проведення національного конкурсу «Корпоративне волонтерство в Україні-2011». Мета конкурсу - відзначити компанії, де розроблені та активно впроваджуються волонтерські програми, що покликані допомогти вирішити важливі суспільні проблеми. Конкурс також спрямований на поширення практики волонтерського руху серед компаній в Україні.
З метою забезпечення прозорості проведення конкурсу та залучення кращої міжнародної та вітчизняної експертизи для проведення конкурсу створено організаційний комітет.  До складу організаційного комітету входять:
 • Мережа Глобального Договору ООН
 • Програма «Волонтери ООН»
 • Eвропейська Бізнес Асоціація
 • AmCham
 • US PeaceCorps
 • Український форум благодійників
Конкурс
Термін проведення конкурсу: з 7 вересня по 28 грудня 2011 року.
Оголошення конкурсу: 7 вересня 2011 року.
Консультаційний супровід: з 7 вересня по 28 грудня 2011 року.
Кінцевий термін подання заявок: 28 грудня 2011 року. Заявки подаються в одному примірнику українською мовою в електронному вигляді в форматі pdf. Заявки необхідно надсилати на адресу award@eef.org.ua
Оцінювання заявок: з 10 по 30 січня 2012 року. Конкурсні заявки розглядатимуться журі (критерії відбору та склад журі визначатиме організаційний комітет).
Оголошення результатів: результати будуть оголошені під час урочистої церемонії на початку 2012 року.
Учасники конкурсу: до участі в конкурсі запрошуються українські та міжнародні компанії, представлені в Україні, що реалізують волонтерські програми впродовж як мінімум двох років та відповідають номінаціям конкурсу.
Номінації конкурсу: покращення якості життя, освіта та культура, здоров’я та спорт, екологія.
Категорії конкурсу : велика компанія (більше 250 працівників), малий та середній бізнес (менше 250 працівників), партнерська програма компанії та громадської організації (проект, реалізований спільними зусиллями працівників компанії та громадських організацій без обмеження кількості працівників).
Визначення, що використовуються організаторами в даному документі, призначені виключно для використання в рамках цього конкурсу:
 
Волонтерство – це добровільна діяльність, що не пов‘язана з отриманням прибутку і спрямована на участь людей в заходах, що мають на меті вирішення соціальних, культурних, економічних, екологічних проблем окремих громад або суспільства в цілому.
Покращення якості життя – волонтерська програма, спрямована на вирішення соціальних та економічних проблем громад, покращення якості життя вразливих груп населення, сприяння соціальному та економічному розвитку громад. Приклади проектів: програми корпоративного волонтерства, спрямовані на створення нових соціальних послуг для вразливих категорій населення та розширення спектру існуючих послуг; покращення умов, де навчаються/живуть представники вразливих груп; внесок у відновлення об‘єктів соціальної інфраструктури; надання pro-bono послуг для економічного зростання громад тощо.
Освіта та культура - волонтерська програма, спрямована на покращення доступу до освітніх ресурсів та здобуття нових навичок, збереження та відновлення культурної спадщини.
Приклади проектів: тренінги, освітні програми для вразливих груп населення, покликані підвищити рівень знань на надати нові навички (освітні програми та програми соціальної інтеграції для дітей-сирі; проекти, спрямовані на підтримку та розвиток музеїв, бібліотек; відновлення пам‘яток культурної спадщини тощо).
Здоров’я та спорт – волонтерська програма, спрямована на покращення послуг у сфері охорони здоров‘я, популяризації ідеї здорового способу життя та створення  умов для активного залучення цільових груп до здорового способу життя. Приклади проектів: допомога в організації та проведенні спортивних заходів, просвітницькі заходи з популяризації ідеї здорового способу життя, проведення «дня донора», створення безпечних умов праці та проведення роз‘яснювальної роботи з цільовими аудиторіями тощо.
Екологія- волонтерська програма, спрямована на покращення стану навколишнього середовища. Приклади проектів: ініціативи з озеленення та прибирання територій; освітні ініціативи, що покращують знання з дбайливого використання природних ресурсів та енергозбереження та формують екологічну відповідальність тощо.

Напишіть відгук